MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Robben: Do ta mposhtim Barcën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ahg-info
Admin
avatar


MesazhTitulli: Robben: Do ta mposhtim Barcën   Mon Dec 15, 2008 1:18 am

Arjen Robben thotë se fitorja kundër Zenitit i ka dhënë shtytje të madhe vetëbesimit të madrilenëve para ndeshjes kundër Barcelonës. Të shtunën mbrëma në Camp Nou zhvillohet njëri nga derbit më të mëdhenj në botë, “El Clasico”, ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, ndërsa anësori i Los Merengues beson se skuadra e tij do të fitojë. “Duhej që të reagonim në këtë mënyrë pas humbjes nga Sevilla. Luajtëm mirë kundër Zenitit, ndërsa shumë mirë funksionoi edhe mbrojtja. Mendoj se kjo fitore ka rëndësi të veçantë për ngritjen e vetëbesimit”. “Ende nuk e njohim trajnerin. Njëherë duhet të luajmë kundër Barcelonës dhe pastaj të fillojmë ta njohim atë. Mirëpo gjithmonë është e rëndësishme përshtypja e parë”. “Ai ka një ide të qartë për atë që dëshiron ta arrijë, dhe ne duhet ta japim më të mirën nga vetja që trajneri t’i realizojë qëllimet e tij. Kemi një skuadër mjaft kualitative, por duhet të punojmë shumë. Nëse e japim më të mirën nga vetja, do të fitojmë në Camp Nou”. “Tash kur ndjehem i gatshëm për lojë, pasi jam rikuperuar nga lëndimi, nuk do të mund të luaj për shkak të suspendimit. Ky është futbolli”, ka thënë holandezi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Robben: Do ta mposhtim Barcën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Sport-
Kërce tek: