MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 lajmi 2.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pz . Blade

avatar


MesazhTitulli: lajmi 2.   Wed Jan 27, 2010 12:09 am

Numri dy i botës në tenis, Roger Federer, është rikthyer në formën e tij të shkëlqyeshme, duke tejkaluar me lehtësi favoritin vendas, Gael Monfils, me rezultat 3-0 në sete (7-6; 6-2; 6-4), për të siguruar vend në gjysmëfinale të turneut French Open, apo siç njihet ndryshe, Roland Garros.


Zvicerani do të luajë të 20-tën ndeshje gjysmëfinale radhazi në një Grand Slam, kësaj here kundër argjentinasit të pestë të renditur në botë, Juan Martin del Potro, i cili mposhti Tommy Robredon me rezultat (6-3; 6-4; 6-2).

Federer mbetet kështu favoriti kryesor për të fituar turneun pasi kampioni i katërfishtë i këtij turneu, Rafael Nadal, u eliminua në rundin e katërt nga suedezi Robin Soderling.

Soderling doli fitues edhe në çerekfinale, ku mposhti rusin Nikolay Davydenko, dhe gjysmëfinalen tjetër do të takohet me kilianin Fernando Gonzales
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
lajmi 2.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajmi i fundit: PDK pajtohet që Behgjet Pacolli të zgjedhet president

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Sport-
Kërce tek: